gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Близько 80 тисяч людей вийшли на демонстрацію на підтримку України у Празі

PDFДрукe-mail

Сьогодні на Вацлавській площі у Празі відбулася демонстрація на підтримку України. За оцінками поліції, у заході, організованому асоціацією Milion chvilek, брали участь від 70 000 до 80 000 осіб.
Поліція порушень громадського порядку не зафіксувала. З промовою виступили прем'єр-міністр Петро Фіала (ODS) та посол України в Чехії Євген Перебийніс, які подякували уряду та чеському народу за підтримку, солідарність та допомогу Україні. Учасники заходу поступово заповнили не лише площу, а й прилеглі вулиці. На початку двогодинної демонстрації вони вшанували хвилиною мовчання людей, які загинули, захищаючи Україну. Потім український посол оголосив присутнім, що його батьківщина пережила ще одну ніч, яка була тяжкою для всіх місцевих жителів та солдатів. За його словами, тисячі людей провели ніч у підвалах, бо «кремлівський тиран» вирішив, що має право розпочати наступ на демократичну країну. "Але ми боротимемося за те, щоб залишатися незалежною демократичною країною", - сказав він. Він вважає, що Україна досягне в цьому успіху. "Уряд Чехії - один з тих, хто виступає за введення жорстких санкцій проти Росії", - заявив прем'єр-міністр Фіала. Він сказав, що треба зупинити президента Росії Володимира Путіна, бо він нічого не розуміє, окрім сили. «Я радий, що світ ухвалив жорсткі та суворі санкції, які позначаться на російських політиках. Дякуємо за вашу підтримку у цих зусиллях», - додав Фіала. Захід проходив під наглядом поліції, яка зупинила рух усім шляхом до вулиці Водичкова до початку демонстрації. Таким чином, верхня частина площі стала пішохідною зоною. За даними кореспондента ЧТК, багато учасників наділи на лацкани синьо-жовті стрічки, а багато прибутків і в синьо-жовтому одязі. Вони носили українські прапори та транспаранти проти російського президента та війни. Серед написів чеською, українською та англійською мовами були такі гасла, як «Стоп Путін», «Немає війні», «Слава Україні» або «Ми з вами Україна». 
Аналогічна демонстрація пройшла вдень у Брно, де супротивники російського вторгнення в Україну заповнили Домініканську площу. Мітинг був скликаний Українською ініціативою Південної Моравії, і, за словами речника району Брно-центр Катерини Добешової, на нього прийшло близько 5000 осіб. У запрошенні на демонстрацію організатори празького заходу заявили, що безмежна агресія та експансивність президента Росії Путіна не повинні залишатися без відповіді. Вони закликали народ не бути байдужим до долі незалежної суверенної України та її громадян. «Спільні дії демократій та міжнародних інститутів та активність громадянського суспільства зараз важливіші, ніж раніше. Прагнення Путіна до влади не зупиниться біля кордонів Росії. Зараз він бореться за свободу всієї Європи. Саме зараз йдеться про безпеку кожного з нас», — написали вони. Бої з російською армією, що наступає, тривають в Україні вже четвертий день. Війська Путіна просуваються з різних напрямків углиб країни. Захисники, як і раніше, утримують українську столицю Київ, який російські війська намагаються оточити. Йдуть бої за друге за величиною місто Харків. ceskenoviny.cz
Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 51 гостей на сайті