gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Історія міста Прага

PDFДрукe-mail

«... Я бачу велике місто чия слава торкнеться зірок .... Там у лісі на річці Влтаві, знайдете чоловіка який теше поріг свого будинку ... ». Так описує легенда ворожіння принцеси Лібуше, засновниці роду Пржемісловичів, яка в майбутньому заснувала місто та надала ім'я столиці. Звідси і пішла назва міста - Прага, яке розкинулося на обох берегах ріки Влтава з'єднаних безліччю мостів.
Як свідчать історично-архітектурні знахідки, перші постійні поселення в долині ріки Влтави почали виникати ще у 4 тисячоліття до н.е. Історія міста багато в чому пов'язана з його географічним положенням, через Прагу завжди проходили торгові та транспортні шляхи, що з'єднують захід і схід Європи. Масове поселення кельтських племен тут почалося ще в Кам'яному віці. Перші слов'янські племена прийшли сюди під час великого переселення народів - у 5-6 столітті, а в 8-9 століттях на пагорбах Праги вже з'явилися будівлі Королівської династії Пржемісловичів.
З 10-го століття починається забудова найважливіших районів міста. Приблизно в той же час у місто прийшла численна єврейська громада, що мало великий вплив на долю міста в подальшому. За описами східних мандрівників, Прага вже в той час була цегляний містом і тут був найбільший базар серед слов'янських міст. Починаючи з 12-го століття, Прага починає сильно змінюватися. Базар був перенесений з центру міста, через річку Влтаву збудований кам'яний міст (Карлів), який не мав аналогів у Центральній Європі тих часів.
У часи Римської імперії Прага стала одним з найбільших міст Європи, а один з чеських королів (Карл IV) довгий час був правителем всієї Римської імперії. Прага активно розбудовується. Деякі об'єкти тих часів до сих пір прикрашають місто (Карлів міст, Градчани, Празький Град, Старе Місто і т.д.). У ті часи, завдяки Карлу IV, Прага стала не тільки столицею чеського Королівства, але і, фактично, столицею Європи. У 16 столітті, за правління Габсбургів, Прага зміцнила свої позиції в Європі. У місті пройшла чергова велика реконструкція. Серед міст Австро-Угорської імперії Прага, безсумнівно, посідала друге по значущості місце після Відня. Після падіння Австро-Угорської імперії та появи Чехословаччини в 1918 році Прага стала її столицею. Прага була однією з не багатьох східноєвропейських столиць, що вціліли після другої світової війни.
На сьогоднішній день населення міста за останніми даними становить 1167 млн. чол. Загальна площа міста 496 кв. км. Прага розділена на багато районів (за номерами від 1 до 22), а райони - на квартали, кожен з яких має історичну назву.
В історичному центрі Праги зосереджено її багатство та красу. Давні пам'ятники архітектури і прекрасне місце розташування над рікою Влтавою наклали на Прагу відбиток неповторного зачарування й середньовічної атмосфери, якими так захоплюються всі її відвідувачі. У 1992 році в список ЮНЕСКО ввійшло декілька Празьких архітектурних шедеврів: Градчани з Празьким Градом, Мала сторона, на протилежному березі Влтави - Старе місто, Йозефів з колишнім єврейським гетто та Нове місто. В цих районах створені пішохідні зони, у зв'язку з реконструкцією старих вулиць, автомобільний рух утруднений, тому краще користуватися добре налагодженим міським транспортом.
Не дивлячись на вік, Прага вічно молода. Не тільки в Чехії, а й за її межами її вважають, самим гарним містом у світі. Тут чудово сполучаються архітектурні стилі - від раннього середньовіччя і дотепер. "Місто сотні шпилів", так ще називають Прагу, а розпочало свою історію це казкове місто на початку Х століття і протягом багатьох сторіч було резиденцією чеських королів, принців, імператорів та президентів. В 2000 році Прага була проголошена культурною столицею світу. Тисячі людей звідусіль щорічно відвідують Прагу і кожний з них знаходить у ній щось своє, що викликає захоплення та бажання повернутися у це місто ще і ще раз.

 

 

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 47 гостей на сайті