gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Історія та культура

PDFДрукe-mail

З незапам'ятних часів Чехія стояла на перехресті не тільки європейських доріг, але й європейських культур. Багата культурна спадщина країни і велика кількість історичних пам'яток завжди притягує сюди мандрівників та туристів з усіх куточків світу.
Історія Чехії сходить до часу проживання кельтських племен на сучасній території цієї країни. Значне місце в чеській історії займає самий знаменитий чеський король Карл IV, що заснував в 1348 році один з найстаріших університетів світу, який і донині носить його ім'я. Про спробу реформи католицької церкви на початку XV століття, за сто років до початку цього процесу в Західній Європі, нагадують пам'ятники гуситських воєн та письмові свідчення того часу. Саме зусиллями гуситів було побудоване в Південній Чехії історичне місто Табор. Про розквіт торгівлі та багатство чеських середньовічних міст свідчать архітектурні пам'ятники Епохи Відродження. Італійський вплив помітно насамперед у Празі, Чеський ренесанс характерний не тільки для ряду замків, але й цілих міст, таких як Телч, Славоніце, Нове-Мнесто-над-Метує. Досить довгий час доля чеських земель була пов'язана з Габсбургською монархією. Безумовним позитивом правління Габсбургів став розквіт архітектури в стилі бароко. Конфлікт між раціональністю і романтизмом привів згодом до виникнення ряду будівель у стилі класицизму та ампір, а також красивих парків.
На початку минулого століття в Чехію прийшли модерн і кубізм, а пізніше - функціоналізм і соціалістичний реалізм. У 1918 році виникла Чехословацька Республіка. Вільна країна стала спільною домівкою для чеської, німецької та єврейської культур. Аж до кінця XX століття тривала боротьба чеського народу за свою незалежність, яка завершилася на початку 90-х років утворенням незалежної Чеської Республіки. Чеська держава пережила злети і падіння, розквіт культури і жорстокі війни. Культура Чехії багата видатними представниками в різних галузях. У музиці це Сметана і Дворжак, у літературі - Франц Кафка, Ярослав Гашек, Мілан Кундера, Карл Чапек. Серед чеських художників найбільш відомі за кордоном Йозеф Манес, батько чеської живопису, Альфонс Муха (засновник стилю «артнуво») і Франтішек Купка. Відомі чеські собори, костьоли і замки хоча і створювалися приїзжими архітекторами (вихідцями з Італії, Німеччини, Франції), однак є уособленням національного духу, так як багато з майстрів, що приїхали до Богемії не тільки виконали архітектурні замовлення, а й знайшли тут свою другу батьківщину. Один із відомих архітекторів - Петро Парлерж (1330-1399), якого імператор Карл IV викликав з баварського містечка Гмюнде, звів у Богемії чимало кафедральних соборів, в тому числі почав будівництво собору Св. Віта і побудував знаменитий Карлів міст.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 55 гостей на сайті