gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Історично-географічні дані

PDFДрукe-mail

Чехія (Cechy), Чеська Республіка (Czech Republіc), держава в Центральній Європі, площа - 78,9 тис. км2. Має границі з: Німеччиною, Польщею, Словаччиною та Австрією. Населення - близько 10,5 млн. чоловік, що проживають переважно в маленьких містах і селищах. Етнічна структура: чехи (богемці) - 81%, моравці - 13%, словаки - 3%, інші (поляки, німці, цигани, угорці, українці, росіяни) - 3%. Віросповідання: римські католики 39,2%, протестанти 4,1%, атеїсти 39,7%, інші 17%. Офіційна мова - чеська, також вживається: словацька, німецька, англійська, російська. Адміністративно-територіальний розподіл: 7 областей (країв). Столиця - Прага. Глава держави - президент. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Сенат та Палата депутатів).

 

Клімат: Клімат помірний, середні температури січня від -1 до -4°С на рівнинах, до -7°С в горах; відповідно - липня - від 8 до19-20 °C. Опадів від 450-600 мм у рік на рівнинах до 1200-1600 мм у горах. Літо дуже м'яке і тепле, тому що, гори, що оточують Чехію по периметру, не пропускають вітер. Завдяки цьому, влітку стоїть винятково стабільна і приємна погода. Велика частина території Чехії знаходиться в межах Чеського масиву, по окраїнах якого розташовані средньовисокі хребти: Шумава, Чеський Ліс, Рудні гори (Крушне-Гори), Крконоше (найвища вершина - гора Сніжка, 1602 м,). Внутрішня частина Чеського масиву - так називана Чеська котловина, що складається з ряду низовин і розділяючих їх низкогірних масивів. Пагорби і низкогір’я переважають і в межах Моравії (Моравский Крас із широким розвитком карстових явищ, західні відроги Карпат і ін.). На півдні й у центральній частині Чехії - Чесько-Моравская височина. Найважливіші ріки - Лаба (Ельба), Влтава. По схилах гір - змішані і хвойні ліси.

Історія: У V-VІ ст. на території Чехії переважали слов'янські племена, а в VІІ ст. територія Чехії входила до складу держави Само, в ІX-XX ст. - у Великоморавськую державу. На початку X ст. утворилася Чеська держава (на чолі з династією Пржемисловичів), із другої половини XІІ ст. чеське королівство знаходилося в складі "Священної Римської імперії". У першій половині XV ст. чеські землі охопив Гуситський рух. У 1526 Чехія ввійшла в імперію Габсбургів на автономних початках, а з поразкою Чеського повстання в 1618-20рр, була перетворена в її провінцію. Наприкінці XVІІІ ст. зародився чеський національний рух, який у 30-40-х рр. XІ ст. придбав політичний характер. Сватовацлавскі збори 1848р у Празі явились початком Революції 1848-49рр в імперії Габсбургів. У 1867 Чехія ввійшла в австрійську частину (Цислейтанія) Австро-Угорщини. З розпадом Австро-Угорщини (1918) Чехія перейшла до складу Чехословацької Республіки. У жовтні 1938 Німеччина захопила так називану Судетську область, у березні 1939 окупувала всі чеські землі й оголосила їх (за винятком відірваних у 1938) "Протекторатом Богемії і Моравії". Травневе повстання чеського народу в 1945 році, ініційоване національним Рухом Опору стало передумовою возз'єднання Чеських і Словацьких земель у рамках держави Чехословакія. До грудня 1989 у влади знаходилася Чехословацька компартія. З припиненням існування чехословацької федерації з 1993 Чехія - суверенна незалежна держава. В 1999 році Чехія ввійшла в НАТО. З травня 2004 року Чехія член Євросоюзу, а в грудні 2007 року Чехія ввійшла у Шенгенську зону.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 75 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic