gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Чеське пиво

PDFДрукe-mail

 

1

На території сучасної Чехії перші згадки про пивоваріння відносяться до 1087 від Різдва Христового, коли в літописних документах цей напій був згаданий як продукт місцевого виготовлення. Але бурхливий розвиток пивоваріння на чеських землях прийшовся на середину XIII століття. З тих пір і по нинішній час на території цієї маленької Європейської країни варять найкращі сорти цього божественного напою. У всьому світі популярністю користуються як світлі, так і темні сорти чеського пива. За щільністю чеське пиво буває 8%, 10%, 12%, іноді на приватних пивоварнях варять ще більш густе пиво. Об'ємна частка алкоголю зазвичай становить від 3 до 5%. Міцні сорти пива у чехів не користуються великою популярністю.
У яке б місто чи селище ви не заїхали подорожуючи по країні, ви завжди
2знайдете невеликий ресторанчик або кафе де розливають прохолодне чеське  пиво, але рівень майстерності бармена що розливає пиво буде однаковім, що в Празі, що в маленькому селі, бо це національна риса характеру. Чехія посідає перше місце у світі за споживанням пива на душу населення - 162 літри на рік. У країні з населенням менше 10 мільйонів чоловік пиво декількох сотень сортів випускає п'ять десятків заводів. Але є брендии відомі у всьому світі, їх продукція завоювала мільйони прихильників цього напою.


Пльзеньский Праздрой PLZENSKY PRAZDROJ 3

Місто Плзень - пивна столиця Західної Чехії. Тут варять світле пльзеньське пиво. У 1959 році була зареєстрована марка "Пльзеньське пиво", а у 1998 - Pilsner Urquell. Компанії 4Plzensky Prazdroj належить чотири найбільших заводу з виробництва пива: Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel і Radegast. Рецептура плзеньського пива є таємнице, хоча відомо, що для його виробництва використовують найкращі сорти хмелю, солоду та артезіанської води. На території пивоварного заводу,  знаходиться музей пива, з підвалом де можна покуштувати справжнього живого чеського пива.

Будеевіцкій Будвар BUDVAR
5

Будвар - пиво яке варять у місті Чеські Будейовіце. "Будейовіцкій пивовар" почав  працювати в 1895 році. Це пиво варять за традиційною чеською технологією, з  натуральних складових. 6Преміальне табірне пиво Будеевіцкій Будвар визріває повних дев'яносто днів, а  екстра міцне пиво Буд навіть до двохсот днів. Цей сорт відрізняється найвищим вмістом алкоголю серед всього пива Чехії і трохи солодкуватим неповторним ароматом. Оригінальний смак та ігристість надають  цьому пиву неповторний аромо-колорит.

 

 

Королівський Пивоварний завод KRUSOVICE

7Перший письмовий документ щодо заснування пивоварного заводу датується 1581 роком. Саме тоді Іржі Бірка запропонував королю Рудольфу II купити свою пивоварню в Крушовицях. Пивовари заводу для приготування свого пива використовують найчистішу воду з Крушовицького джерела, богемський ячмінний солод і Жатецький хміль. Пиво Krusovice не піддається пастеризації і цим зберігає унікальний смак і корисні властивості напою. Krusovice - одна з найстаріших чеських марок пива, має п'ять різновидів:  "Svetle", "Musketyr", "Imperial", "Cerne" і "Jubilejne".

Празькі пивовари Staropramen

staropramen«Staropramen» варять за оригінальним рецептом на пивоварні "Smichov" у Празі з 1869 року. Торгова марка зареєстрована у 1911 році. "Staropramen", що в перекладі означає "Старе джерело", з березня 2003 року вариться за ліцензією і під контролем експертів компанії "Prazske pivovary as" з глибокою повагою до багатих традицій і досвіду чеських пивоварів, тому. Цей сорт пива має традиційні характеристики знаменитого чеського пива: щільність - 10,0%, вміст алкоголю - 4%.


Велкопоповицький Козел (VELKOPOPOVICKY KOZEL)
VELKOPOPOVICKY_KOZEL

Щорічно в Празі в кінці травня проходить чеський пивний фестиваль на якому представлені практично всі сорти чеського пива. Фестиваль можуть відвідати усі бажаючі, більш повна інформація на: http://www.ceskypivnifestival.cz Для того щоб краще орієнтуватися у світі чеського пива можна скористатися коротким словником чеських пивних термінів

 

- Десятка / десітка / (desítka) - світле або темне пиво з 10% вмістом сусла, як правило, вміст алкоголю 3,5 - 4,5%
- Дванадцадка / дванацтка / (dvanáctka) - світле або темне пиво з 12% вмістом сусла, як правило, вміст алкоголю близько 5%
- Лежак (ležák) - світле або темне пиво, від слова лежати, зазвичай позначається пиво, яке зріє в протягом тривалого терміну (близько 90 днів)
- Напівтемне / різене / (řezané) - суміш світлого і темного пива в бокалі, зазвичай подається в пивних і ресторанах.
- Танкове пиво (tankové pivo) - розливне пиво, яке черпається не зі звичайних бочок - кегів, а з великих цистерн - танків, розміщених у спеціальних холодильних установках. Такі системи встановлюються в пивних і ресторанах з великим обсягом продажу пива. Як правило, танкові пиво найсвіжіше і смачне.
Сусло - водний розчин екстрактивних речовин рослинної сировини або солоду, призначений до зброджування.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 94 гостей на сайті

Кам.-Подільський+Бакота

На Вас ЧЕКАЮТЬ: стара фортеця (ХІІІ-ХVІІІ ст.), катедральний костел Петра і Павла (XVI ст.), поруч з яким знаходиться мінарет зі скульптурою Богоматері, найстаріша ратуша в Україні (XV ст.), прогулянка вулицями старого мста, де Ви зможете насолодитися красою, що гармонійно створена природою і людиною.

Також ми вирушимо в подорож до мальовничого куточка Поділля, де Дністер перетворюється на маленьке море на дні якого покоїться прадавнє поселення - БАКОТА. 
Бакота – місце язичниських святилищ, сильної енергетики та захоплюючих легенд. Також в цій місцевості на 120 метровій скелі находиться самий старий на Поділлі скельний монастир 11-го століття. Вам пропонується відчути подих прадавньої історії наших предків, насолодитись неповторними краєвидами заповідника "Товтри", відчути єднання духовної і природної енергії. Вважається, що природні джерела, що б'ють навколо монастиря, священні, а їх прозора вода володіє лікувальними властивостями.
Також ми будемо займатись психологічними практиками, а на завершення подорожі приємно проведемо час біля вогнища!
Програма туру орієнтована на людей, які прагнуть гармонії, духовного зростання, відкриті новому та хочуть пізнати культурну та історичну спадщину рідного краю!

ДОКЛАДНІШЕ ТУТ

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic