gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Автомобілі

PDFДрукe-mail

 

На чеських дорогах автомобілів досить багато. Це обумовлено як наявністю продукції чеського машинобудівного заводу «Skoda», автівки якого є одними із самих популярних у Чехії, а також широким дилерським представництвом практично всіх світових автомобільних брендів. Гнучка система банківських кредитів та лізингові компанії зробили можливим придбання автомобіля практично для кожного жителя цієї країни, що досяг повнолітнього віку. Для автолюбителів тут є практично все: правила дорожнього руху, розгалужена мережа доріг і автострад міжнародного класу, величезна кількість бензозаправок, станцій техобслуговування, майстерень з ремонту і т.д. Але, їздити потрібно акуратно, дотримуючись правил дорожнього руху, суми штрафів чи саленькі, втім як і в будь-якій країні. Якщо ви вирішили їхати подорожувати в Чехію своїм автомобілем, ви вирішили правильно. Переваг такої подорожі не перелічити, але й турбот не мало. Перед тим як виїжджати в дорогу заїдьте на станцію технічного обслуговування на діагностику і добре перевірте всі вузли і системи, ремонт в дорозі справа нервова, та і не дешева. Не забудьте придбати зелену карту на автомобіль, на термін вашої поїздки і взяти знак державної належності - «UA», який неодмінно приклейте на задній панелі автомобіля.  
Від західних кордонів України до території Чехії близько 500 кілометрів, до Праги близько 800 км. Можна їхати і через Карпати, потім по території Словаччини. Враження від такого маршруту незабутні, але дорога на кілька сотень кілометрів є довшою. З огляду на відстань, маршрут потрібно вибирати найбільш простий. Ми рекомендуємо їхати так: кордон України (Краковець або Шегені) - Ярослав - Ржешув - Тарнув - Краків - Катовіце - Чеський Тешін (кордон Чехії) - Оломоуц - Брно - Прага. Даний маршрут найбільш прийнятний, хоча можна їхати і більшу частину дороги по польської території, після Катовіце їхати на Глівіце - Клодзько – Наход (кордон Чехії) - Градець Кралове - Подебради - Прага.
Виїжджаючи за межі України палива заправляєте повний бак, з собою можна брати ємкість до 10 літрів. У Європі нафтопродукти коштують на 45-50% дорожче.
У Чехії є в продажу наступні сорти палива: етилований бензин марки "Спеціал" (з октановим числом 90) і марки "Супер" (з октановим числом 96), а також неетилований бензин марки "Натурал 95 Д" і марки "Супер Плюс 98". Заїхавши на бензозаправку ви можете одразу взяти заправний пістолет і приступати до заправки авто. Гроші (готівкові або картою) сплачують після заправки.
Максимальна допустима швидкість руху автотранспортних засобів на території ЧР (км/год): на швидкісних автомагістралях 130, на шосейних дорогах 90, у населених пунктах 50.
Іноземний турист повинен мати з собою наступні документи: дійсне водійське посвідчення; технічний паспорт транспортного засобу; страховка на транспортний засіб - так звана «зелена карта», дійсну протягом цілого періоду перебування на території ЧР, так само як і страхування на випадок аварії або нанесення іншої шкоди; суму дорожнього збору за користування автострадами (визначається діючою нормою, встановленою державою). Марку дорожнього збору можна придбати в прикордонних контрольно-пропускних пунктах, бензозаправках та поштових відділеннях зв'язку. Вартість марки дорожнього збору для автотранспортних засобів визначається типом автомобіля і терміном на який ви хочете придбати марку: 10 днів, місяць, один рік. Марку слід заповнити і приклеїти в правий кут вітрового скла, відривний талон марки також потрібно заповнити і зберігати у себе до закінчення терміну дії марки. За відсутність марки при русі по автобану штраф становить 5000 крон.
Особливу увагу слід звертати на парковку. У містах для цього відведені спеціальні оплачувані паркінги. Частіше за все потрібно оплачувати стоянку за допомогою паркувальних автоматів. Не забудьте залишити квитанцію в салоні на видному місці. Міська поліція відслідковує як наявність квитанцій, так і термін їх дії. Якщо ви вирішили припаркувати автомобіль вздовж тротуару з зазначеною жовтою або синьою лінією, утримайтеся від цього, даний паркінг призначений для автомобілів, власники яких мають спеціальну паркувальну карту. Служба міської поліції має право заблокувати ваш автомобіль за допомогою спеціальної колодки, ласкаво званої чехами «ботічкою». Звільнення вашого автомобіля від такої «прикраси» може обійтися в 1200 крон.
Окреме питання, паркування в Празі. Припаркувати автомобідь в центрі Праги вельми непросто, оскільки місць, відведених для платної стоянки, не так вже й багато. Сплата як правило погодинна, ціни можуть варіювати в залежності від місця. Враховуючи «пробки» в центрі міста, краще скористатися спеціальними стоянками. У систему Празького інтегрованого транспорту входять також спеціальні стоянки типу «П+Р» (від англійського «парк енд райд», тобто «запаркуй і їдь»), розташовані як правило поруч зі станціями метро. В даний час такі стоянки діють у станцій «Скалки», «Злічін», «Нове Бутовіце», «Радліцька», «Опатів», «Райський заграда», «Чорний Міст» і «Надражі Голешовіце». Водії, залишають свої автомобілі на цих стоянках і потім користуються спеціальними пільговимиі квитками, які можна придбати тільки разом з паркувального квитанцією.

Оренда автомобілів в Чехії
Якщо ви вирішите взяти напрокат автомобіль, необхідно пред’явити прокатній фірмі міжнародні водійські права, кредитну картку чи певну суму готівки. Особам, які не досягли 21 року, автомобіль напрокат не дають. Можна взяти напрокат машину з водієм. Ціни на автомобіль одного і того ж класу в різних фірмах можуть відрізнятися. Приводимо приблизні ціни прокату автомобілів за станом на травень 2009 року: Ford Fiesta 1,3, Від 360, - CZK / День; Škoda Fabia 1,2, Від 380, - CZK / День; Škoda Superb 1,9 TDi Від 720, -- CZK / День; Mercedes C Від 750, - CZK / День. При оформленні контракту оренди вам необхідно буде залишити заставу в розмірі 5000 - 20000 тис. крон (в залежності від класу автомобіля). Необхідно поцікавитися терміном оренди, кількістю кілометрів які ви можете проїхати за умовами оренди і яка вартість одного кілометра понад цієї норми, а також домовитися про час і місце передачі автомобіля власникові.

 

Основні міста Чехії та відстань від них до Праги 

Брно
Градец Кралове

Злін

Зноймо

196км
101км

 

417км

200км

Карлови Вари Маріанські Лазні

Лугачовице

Наход

Острава

125км

162км

300км

141 км 

341 км

Пильзень

Подебраді

Устє над Лабе
Чеське Будейовіце

88 км

50 км

90 км

152 км

Відстань від Праги до деяких європейських міст

Амстердам
Берлін
Берн

Братислава

Брюссель
Будапешт

966км
350км

815км

320км
878км
560км

Варшава
Відень

Венеція

Дрезден

Зальцбург

Київ

630 км
290 км

810 км

158 км

365 км

1350км

Лондон

Москва

Мюнхен

Ніцца

Париж
Рим

1202км

1879км

225 км

1224км

1064км
1285км

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 45 гостей на сайті