gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Місця - варті уваги (частина №1)

PDFДрукe-mail

Градчанська площа - Майдан Празького Кремля Історія площі, що лежить біля входу в Кремль, своїм йде корінням в 7 століття, коли слов'янський князь Боржівой наказав побудувати тут фортецю. Площа до цих пір зберегла своє середньовічне планування, хоча після великої пожежі 1541 р. її забудова корінним чином змінилася. Будинки городян замінили будинки знаті та церковних ієрархів. Штернбергський палац, побудований в 1698 - 1707 рр.., Зараз є власністю Національної галереї, яка експонує тут свої постійні експозиції (старий європейський і французький живопис 19 ст.). Шварценбергський палац, збудований в 16 ст., Є прекрасним зразком ренесансної архітектури. Його стіни прикрашені сграффіто. У теперішній час в ньому розміщені експозиції Військово-історичного музею. Архітектурною перлиною площі є архієпископський палац, що виник в 16 ст. Його фасад у стилі рококо, багато прикрашений ліпною обробкою і великим архієпископський гербом, з'явився в 1765 р.

Празький Град Празький Кремль і Кафедральний собор св. Віта Зведений високо над містом, захищений непробивною кам'яною стіною , Кремль є найбільшою фортецею в Чехії і головною визначною пам'яткою міста. В даний час він служить резиденцією президента республіки. На першому, т. зв. "Почесному" дворі Кремля знаходиться Терезіанській палац, побудований в стилі віденського класицизму за проектом Н. Пакасси. У другому дворі розташована Каплиця св. Хреста, в якій зберігаються коронаційні регалії чеського королівства, що виставляються для загального огляду тільки в особливо урочистих випадках.

Домінантою третього двору є Кафедральний собор Святого Віта,найстарішої і цінною частиною якого вважається каплиця св.Вячеслава (Вацлава). Нижній пояс стін каплиці прикрашений чеськими самоцвітами, верхні частини стін розписані сценами з життя св.Вячеслава. Замикає третій двір Старий королівський палац (збудований в 15 ст.), Весь третій поверх якого займає Владиславський зал, найбільший у середньовічній Середній Європі. У минулі часи в ньому проходили коронаційні урочистості, також як і вибори президента в даний час. Поруч знаходиться базиліка Св. Георгія Побідоносця, закладена в 10 ст. У монастирі Св. Георгія Побідоносця зберігаються багаті колекції чеського живопису від готики по бароко. Огляд Кремля не обходиться без відвідування Золотої вулички. Романтична легенда пов'язує її назву з жили тут за часів Рудольфа II астрологами і алхіміками, що шукали в своїх лабораторіях філософський камінь. У Королівському саду Кремля знаходиться Літній палац королеви Ганни ("Бельведер"), побудований у 1538-64 рр.. за проектом італійського архітектора Паоло делла Стелла. Палац є кращим зразком італійської ренесансної архітектури в Празі. Перед ним встановлений т.зв. "Співаючий фонтан", падаючі краплі якого повторюють дзвін празьких дзвонів.

Страговський монастир Недалеко від Празького Кремля, на Погоржельці, розташований Страговський монастир ордена премонстратів, що виник в 12 ст. На території монастиря знаходяться костьоли св.Роха і Вознесіння Богородиці, а також знаменита барочна бібліотека, в якій зберігається понад 30.000 рукописів, інкунабул і книг.

Лорета На Лоретанськой площі в колишньому чернінскому палаці розміщено Міністерство закордонних справ. Напроти нього розташований ареал монастиря капуцинів, на території якого знаходиться Лорета - паломницьке місце, створене за проектом італійського архітектора Джованні Баптиста де Орсі. Тут же експонується т.зв. Лоретанськая скарбниця, в якій виставлені художні вироби і різні літургійні предмети 16-18 ст. Найвідомішим експонатом є т.зв. "Сонце Праги" - алмазна дароносиця, промені якої прикрашають 6.222 діаманта.
 

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 41 гостей на сайті