gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Празьке метро

PDFДрукe-mail

logometroПразьке метро - єдиний метрополітен Чехії, один з основних засобів громадського транспорту у Празі і сьомий по річному пасажиропотоку з метрополітенів Європи.
Вся підземна мережа Празького метрополітену складається з трьох основних лінії, кожна з яких позначаться певним кольором: «А» - на схемах зелена, «Б» - жовта, "C" - червона. Ці  лінії утворюють в центрі міста класичний трикутник, де можна перейти з однієї лінії на іншу (Музей, Мустек, Флоренц).metropraha1 Довжина ліній метрополітену - 59,3, км, кількість  станцій - 58. Метро працює щодня з 5:00 до півночі. Інтервали руху: дві-три хвилини між поїздами у години пік та чотири - дев'ять хвилин в інший час (після 19:00).
За добу метрополітен перевозить від 1,5 до 2 млн. пасажирів. Проїзні квитки єдині для метро, трамвая, автобуса і фунікулера на гору Петржін. Квитки також діють на поїздах так званих ліній S (приміське залізничне сполучення) в межах міста. Основний квиток (допускає пересадки) коштує 26 чеських крон і дозволяє поїздку протягом 75 хвилин в день і 90 хвилинmetropraha2 у нічний час та у вихідні та дні державних свят. Обмежений квиток за 18 чеських крон дійсний для 5 станцій метро (не включаючи станцію активації квитка) і допускає пересадки між лініями A, B і C, проте загальна тривалість поїздки не повинна перевищувати 30 хвилин (або 20 хвилин на трамваї чи автобусі; пересадки не дозволяються). Крім цього, існують проїзні квитки, які діють протягом 1, 3 або 5 днів, а також довгострокові проїзні (місячні, квартальні та річні). Кожна станція оснащена спеціальними апаратами для продажу квитків. Купівля та оформлення білетів здійснюється перед виходом пасажирів на платформу. Турнікетів у метро немає - на вході встановлені валіадтори як і в наземному транспорті: валідатор ставить дату і час на корінець квитка. Потрібно просто вкласти монети, вибрати необхідний квиток і натиснути кнопку. Також квитки можна купити практично в будь-якому сигаретному магазині. Тепер також є можливим купувати квитки, відправивши SMS. Правильність оформления квитків перевіряється контролерами, одягненими у форму, на території метро.
Проїзні на 3 та 5 днів допускають безкоштовний провіз однієї дитини (від 6 до 15 років). Дорослим вважається особа від 18 років і старше. Дитина – це особа від 6 до 15 років. Діти до 6 років, а також громадяни старше 70 років користуються транспортом безкоштовно
Станції зазвичай мають багато виходів, відстані між якими можуть бути досить великими. З урахуванням неглибокого закладення значного числа станцій, особливо на окраїнних районах міста, деякі з них не обладнані ескалаторами. Разом з тим, останнім часом станції обладнуються ліфтами для забезпечення доступу людей з обмеженою здатністю до пересувань.
Завантажити схему метро та трамваїв (PDF, 600 кБ)
Невеликі факти з історії празькому метрo:
- Перша ділянка празького метро була відкрита 9 травня 1974 між станціями Florenc і Kacerov.
- В теперішній час має 3 лінії і 3 депо, кожне з яких має гейт із залізницею. Лінія A має довжину 10,99 км і складається з 13 станцій, лінія B - 25,70 км і 24 станції, лінія C - 22,61 км і 20 станції.
- Найглибша станція празького метро Namesti Miru, знаходиться на глибині 53 метри.
- Найбільша відстань між станціями: 2749 м, найменше 426 м.
metropraha3- З першого символічного каменя розпочалося будівництво нової ділянки лінії A празького метрополітену. До 2014 року вона повинна з'єднати станцію Dejvická з районом Motol, а потім, до 2018 року, буде протягнута і до аеропорту Рузине (Letiště Ruzyně). В цілому схема нової ділянки зеленої гілки буде виглядати наступним чином: Dejvická - Červený vrch - Veleslavín - Petřiny - Motol - Bílá Hora - Dědina - Dlouhá Míle - Staré letiště - Letiště Ruzyně, його довжина - 13 кілометрів. Перший етап будівництва - до Мотола - обійдеться в 18,7 млрд крон.

metropraha4

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 78 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic