gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Празьке метро

PDFДрукe-mail

logometroПразьке метро - єдиний метрополітен Чехії, один з основних засобів громадського транспорту у Празі і сьомий по річному пасажиропотоку з метрополітенів Європи.
Вся підземна мережа Празького метрополітену складається з трьох основних лінії, кожна з яких позначаться певним кольором: «А» - на схемах зелена, «Б» - жовта, "C" - червона. Ці  лінії утворюють в центрі міста класичний трикутник, де можна перейти з однієї лінії на іншу (Музей, Мустек, Флоренц).metropraha1 Довжина ліній метрополітену - 59,3, км, кількість  станцій - 58. Метро працює щодня з 5:00 до півночі. Інтервали руху: дві-три хвилини між поїздами у години пік та чотири - дев'ять хвилин в інший час (після 19:00).
За добу метрополітен перевозить від 1,5 до 2 млн. пасажирів. Проїзні квитки єдині для метро, трамвая, автобуса і фунікулера на гору Петржін. Квитки також діють на поїздах так званих ліній S (приміське залізничне сполучення) в межах міста. Основний квиток (допускає пересадки) коштує 26 чеських крон і дозволяє поїздку протягом 75 хвилин в день і 90 хвилинmetropraha2 у нічний час та у вихідні та дні державних свят. Обмежений квиток за 18 чеських крон дійсний для 5 станцій метро (не включаючи станцію активації квитка) і допускає пересадки між лініями A, B і C, проте загальна тривалість поїздки не повинна перевищувати 30 хвилин (або 20 хвилин на трамваї чи автобусі; пересадки не дозволяються). Крім цього, існують проїзні квитки, які діють протягом 1, 3 або 5 днів, а також довгострокові проїзні (місячні, квартальні та річні). Кожна станція оснащена спеціальними апаратами для продажу квитків. Купівля та оформлення білетів здійснюється перед виходом пасажирів на платформу. Турнікетів у метро немає - на вході встановлені валіадтори як і в наземному транспорті: валідатор ставить дату і час на корінець квитка. Потрібно просто вкласти монети, вибрати необхідний квиток і натиснути кнопку. Також квитки можна купити практично в будь-якому сигаретному магазині. Тепер також є можливим купувати квитки, відправивши SMS. Правильність оформления квитків перевіряється контролерами, одягненими у форму, на території метро.
Проїзні на 3 та 5 днів допускають безкоштовний провіз однієї дитини (від 6 до 15 років). Дорослим вважається особа від 18 років і старше. Дитина – це особа від 6 до 15 років. Діти до 6 років, а також громадяни старше 70 років користуються транспортом безкоштовно
Станції зазвичай мають багато виходів, відстані між якими можуть бути досить великими. З урахуванням неглибокого закладення значного числа станцій, особливо на окраїнних районах міста, деякі з них не обладнані ескалаторами. Разом з тим, останнім часом станції обладнуються ліфтами для забезпечення доступу людей з обмеженою здатністю до пересувань.
Завантажити схему метро та трамваїв (PDF, 600 кБ)
Невеликі факти з історії празькому метрo:
- Перша ділянка празького метро була відкрита 9 травня 1974 між станціями Florenc і Kacerov.
- В теперішній час має 3 лінії і 3 депо, кожне з яких має гейт із залізницею. Лінія A має довжину 10,99 км і складається з 13 станцій, лінія B - 25,70 км і 24 станції, лінія C - 22,61 км і 20 станції.
- Найглибша станція празького метро Namesti Miru, знаходиться на глибині 53 метри.
- Найбільша відстань між станціями: 2749 м, найменше 426 м.
metropraha3- З першого символічного каменя розпочалося будівництво нової ділянки лінії A празького метрополітену. До 2014 року вона повинна з'єднати станцію Dejvická з районом Motol, а потім, до 2018 року, буде протягнута і до аеропорту Рузине (Letiště Ruzyně). В цілому схема нової ділянки зеленої гілки буде виглядати наступним чином: Dejvická - Červený vrch - Veleslavín - Petřiny - Motol - Bílá Hora - Dědina - Dlouhá Míle - Staré letiště - Letiště Ruzyně, його довжина - 13 кілометрів. Перший етап будівництва - до Мотола - обійдеться в 18,7 млрд крон.

metropraha4

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 41 гостей на сайті