gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Чеська крона

PDFДрукe-mail

 

Код ISO 4217 - · CZK
Країна - · Чехія
Складається -· зі 100 геллерів

Монети - ·· 1, 2, 5, 10, 20, 50 крон

Банкноти - · 50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 крон

Центральний банк - · Чеський Національний Банк
Вебсайт - www.cnb.cz


 

 

 

 

 

 

Крона (ческ. koruna) - грошова одиниця Чехії. Складається зі 100 геллерів. У 1993 р., після розпаду Чехословакії чеська крона змінила на території нової держави чехословацьку крону.

З лютого 1993 були в обігу монети достоїнством 10, 20 і 50 геллерів, 1, 2, 5, 10, 20 і 50 крон, а також банкноти номіналом 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 і 5000 крон. З 1 вересня 2008 р. Національний банк Чехії вивів з обігу всі монети -геллери. Ці монети були на території Чехії в обігу 116 років. Після 1 вересня 2008 з обігу були виведені монети достоїнством у 50 геллерів і банкноти достоїнством 20 крон. В теперішній час в обігу на ринку тільки монети-крони: достоїнством 1, 2, 5, 10, 20 і 50 крон, а також банкноти номіналом 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 і 5000 крон.

 

Обміняти валюту можна в банках, пунктах обміну валют, на рецепціях у готелях. Найбільш вигідний курс в пунктах обміну, в готелях як правило пропонують курс нижчій.
Як правильно обміняти валюту:
1. Курс валют, вказаний на табло обмінників не включає комісійні. І при обміні ви отримаєте суму нижче очікуваної.
2. Перед операцією обміну поцікавтесь скільки крон ви отримаєте на руки за 100 доларів або євро.
3. Потім уточніть скільки крон ви отримаєте за конкретну суму валюти, яку плануєте обміняти, і тільки після цього міняйте.
4. Якщо обміну підлягає сума більше 1000 доларів або євро, попросіть зробити обмін в окремому приміщенні. Більшість обмінних пунктів оснащені такими. Тут ви спокійно можете почуватись та непоспіхаючи перерахувати гроші.
5. Не міняйте гроші на вулиці у випадкових мінял, обдурять.

Про євро в Чехії: на даний момент ЧР є членом ЄС, але наявні євро увійдуть в обіг не раніше 2012-15-го року. Однак в даний момент у великих супермаркетах приймають до оплати і готівкові євро. Однак здачу вам віддадуть в кронах.

Ввезення та вивезення валюти та інших платіжних засобів, в тому числі і цінних паперів у всіх грошових одиницях, окрім чеської крони, не обмежений. Сума, що перевищує 200 000 крон, повинна бути задекларована. Невикористану чеську валюту можна обміняти при виїзді з країни в пунктах обміну, надавши квитанцію первинного обміну.

Кредитні картки
У всіх 4-х та 5-зіркових готелях беруть загальновизнані кредитні картки (типу: AMERICAN EXPRESS, DINERS, JCB, VISA, MASTER). У великих ресторанах і сувенірних магазинах також можна платити кредитною карткою.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 96 гостей на сайті

Кам.-Подільський+Бакота

На Вас ЧЕКАЮТЬ: стара фортеця (ХІІІ-ХVІІІ ст.), катедральний костел Петра і Павла (XVI ст.), поруч з яким знаходиться мінарет зі скульптурою Богоматері, найстаріша ратуша в Україні (XV ст.), прогулянка вулицями старого мста, де Ви зможете насолодитися красою, що гармонійно створена природою і людиною.

Також ми вирушимо в подорож до мальовничого куточка Поділля, де Дністер перетворюється на маленьке море на дні якого покоїться прадавнє поселення - БАКОТА. 
Бакота – місце язичниських святилищ, сильної енергетики та захоплюючих легенд. Також в цій місцевості на 120 метровій скелі находиться самий старий на Поділлі скельний монастир 11-го століття. Вам пропонується відчути подих прадавньої історії наших предків, насолодитись неповторними краєвидами заповідника "Товтри", відчути єднання духовної і природної енергії. Вважається, що природні джерела, що б'ють навколо монастиря, священні, а їх прозора вода володіє лікувальними властивостями.
Також ми будемо займатись психологічними практиками, а на завершення подорожі приємно проведемо час біля вогнища!
Програма туру орієнтована на людей, які прагнуть гармонії, духовного зростання, відкриті новому та хочуть пізнати культурну та історичну спадщину рідного краю!

ДОКЛАДНІШЕ ТУТ

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic