gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

В Празі відмтили 660-річний ювілей Карлова моста

PDFДрукe-mail

9 липня 2017 року в Празі відзначили 660-річчя Карловаого моста. За легендою, 9 липня 1357 року чеський король і римський імператор Карл IV заклав перший камінь для майбутнього мосту. По всій вірогідності, це відбулося в 5:31 ранку. Такий час і число імператор вибрав із-за цікавої нумерологічної комбінації. Число та час основи однаково читаються з двох сторін: 135797531 (1357 рік, 7 число 9-го місяця, 5:31). У зв'язку з переведенням годинників святкування розпочалось у неділю о 6:31 ранку під звуки фанфар з Малостранської башти мосту.

Після цього член ордена хрестоносців Марек Пучалик благословив міст. Крлів міст, як і Празький Град та Вишеград залишаються тим місцем, де уважний відвідувач краще за все зможе відчути дух старої Праги. Чарівність та містичність мосту не порушує навіть значна кількість туристів, але найкраще відчути його атмосферу можна в ранішній час. З самого початку будівництва Карлів міст супроводжують загадкові символи та тайни. Навіть сам момент закладання першого каменю Карл IV, великий шановник містики, довго вибирав разом з астрологами. З астрологічної точки зору в момент заснування мосту всі планети сонячної системи вибудовувались у взаємозв'язану фігуру. Сонце знаходилось в сузір'ї Лева, геральдичного символу Чеського королівства. Магічне число 135797531повинне було охраняти міст. Як і кафедральний собор на Празькому Граді, Карлів міст присвячений святому Віту. Обидві ці визначні архітектурні пам'ятки стали головним прикладом прагнення Карла IV до астрономічно-астрологічної єдності. В день літнього сонцестояння (21 червня) з Староместської башні мосту можна побачити захід сонця точно за баштами собору. Сонце проходить рівно за кафедральною баштою, яка здйімається над храмом покровителя чеських земель, святого Вацлава. Свій шлях Сонце закінчує прямо над тією частиною собору, де знаходяться рештки святого Віта. Так Карл IV осмислів шифр імен Віт і Святовіт (славянський бог Сонця, війни і миру). Сама Староместська башта, яку задумали як триумфальні ворота на коронаційній дорозі імператора між Празьким Градом і Вишеградом, також повна символіки. Її скульптура, кількість і розташування прикрас на фасаді мають космологічне та астрологічне значення, пов'язане з моментом її появи.                                /www.ceskenoviny.cz

 

 

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 179 гостей на сайті

Кам.-Подільський+Бакота

На Вас ЧЕКАЮТЬ: стара фортеця (ХІІІ-ХVІІІ ст.), катедральний костел Петра і Павла (XVI ст.), поруч з яким знаходиться мінарет зі скульптурою Богоматері, найстаріша ратуша в Україні (XV ст.), прогулянка вулицями старого мста, де Ви зможете насолодитися красою, що гармонійно створена природою і людиною.

Також ми вирушимо в подорож до мальовничого куточка Поділля, де Дністер перетворюється на маленьке море на дні якого покоїться прадавнє поселення - БАКОТА. 
Бакота – місце язичниських святилищ, сильної енергетики та захоплюючих легенд. Також в цій місцевості на 120 метровій скелі находиться самий старий на Поділлі скельний монастир 11-го століття. Вам пропонується відчути подих прадавньої історії наших предків, насолодитись неповторними краєвидами заповідника "Товтри", відчути єднання духовної і природної енергії. Вважається, що природні джерела, що б'ють навколо монастиря, священні, а їх прозора вода володіє лікувальними властивостями.
Також ми будемо займатись психологічними практиками, а на завершення подорожі приємно проведемо час біля вогнища!
Програма туру орієнтована на людей, які прагнуть гармонії, духовного зростання, відкриті новому та хочуть пізнати культурну та історичну спадщину рідного краю!

ДОКЛАДНІШЕ ТУТ

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic