gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

В Празі відмтили 660-річний ювілей Карлова моста

PDFДрукe-mail

9 липня 2017 року в Празі відзначили 660-річчя Карловаого моста. За легендою, 9 липня 1357 року чеський король і римський імператор Карл IV заклав перший камінь для майбутнього мосту. По всій вірогідності, це відбулося в 5:31 ранку. Такий час і число імператор вибрав із-за цікавої нумерологічної комбінації. Число та час основи однаково читаються з двох сторін: 135797531 (1357 рік, 7 число 9-го місяця, 5:31). У зв'язку з переведенням годинників святкування розпочалось у неділю о 6:31 ранку під звуки фанфар з Малостранської башти мосту.

Після цього член ордена хрестоносців Марек Пучалик благословив міст. Крлів міст, як і Празький Град та Вишеград залишаються тим місцем, де уважний відвідувач краще за все зможе відчути дух старої Праги. Чарівність та містичність мосту не порушує навіть значна кількість туристів, але найкраще відчути його атмосферу можна в ранішній час. З самого початку будівництва Карлів міст супроводжують загадкові символи та тайни. Навіть сам момент закладання першого каменю Карл IV, великий шановник містики, довго вибирав разом з астрологами. З астрологічної точки зору в момент заснування мосту всі планети сонячної системи вибудовувались у взаємозв'язану фігуру. Сонце знаходилось в сузір'ї Лева, геральдичного символу Чеського королівства. Магічне число 135797531повинне було охраняти міст. Як і кафедральний собор на Празькому Граді, Карлів міст присвячений святому Віту. Обидві ці визначні архітектурні пам'ятки стали головним прикладом прагнення Карла IV до астрономічно-астрологічної єдності. В день літнього сонцестояння (21 червня) з Староместської башні мосту можна побачити захід сонця точно за баштами собору. Сонце проходить рівно за кафедральною баштою, яка здйімається над храмом покровителя чеських земель, святого Вацлава. Свій шлях Сонце закінчує прямо над тією частиною собору, де знаходяться рештки святого Віта. Так Карл IV осмислів шифр імен Віт і Святовіт (славянський бог Сонця, війни і миру). Сама Староместська башта, яку задумали як триумфальні ворота на коронаційній дорозі імператора між Празьким Градом і Вишеградом, також повна символіки. Її скульптура, кількість і розташування прикрас на фасаді мають космологічне та астрологічне значення, пов'язане з моментом її появи.                                /www.ceskenoviny.cz

 

 

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 88 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic