gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Чеська участь у міжнародній освітній виставці Освіта та кар’єра / Освіта за кордоном у Києві (OKOK)

PDFДрукe-mail

Під егідою Чеського центру в Києві та Дому закордонної співпраці 6-8 квітня в Києві на міжнародній освітній виставці Освіта та кар'єра / Освіта за кордоном, присвяченій освіті українців за кордоном, будуть представлені чеські навчальні заклади. У національному павільйоні, створеному власне з цієї нагоди спільними зусиллями обох установ, для зацікавлених будуть представлені 13 чеських вищих навчальних закладів і супровідна програма, присвячена чеській архітектурі та можливостям на архітектурних напрямках у Чеській Республіці.

Освітня виставка Освіта та кар'єра / Освіта за кордоном, яка є найбільшою виставкою такого напрямку в Україні, щороку в квітні та вересні привертає увагу тисяч українців, зацікавлених у навчанні за кордоном. На виставці представлені університети з усього світу, передусім європейські. Завдяки географічній, мовній та культурній спорідненості обох країн Чеська Республіка є традиційно одним із фаворитів виставки, а чеський павільйон є одним із найвідвідуваніших. Організатори асоціюють виставку зі спільною історією обох країн. У 20-их роках минулого століття, втікаючи від більшовиків, у Чехословаччині знайшли притулок відомі українці. За великої підтримки Томаша Гарріга Масарика в Празі виник Український вільний університет, Педагогічний інститут імені Драгоманова, Українська гімназія та Українська сільськогосподарська академія в Подєбрадах. Зараз у Чехії живуть, навчаються і працюють понад 100 000 українців.

«В Україні я почуваюся як удома, і не лише завдяки близькій слов'янській мові, а також завдяки подібному сприйняттю і людській душевності. Незважаючи на те, що нас багато чого пов'язує, не все спільне нам відоме. Я б бажав іще активнішого культурного обміну, хоч і дуже захоплююся тим, що зараз в Києві роблять Чеський центр і Дім закордонної співпраці», - сказав колишній міністр освіти Ондржей Лішка в інтерв'ю для часопису Czech In, черговий номер якого вийде з нагоди заходу. Його випуску посприяв ще один чеський міністр освіти, філософ Ян Сокол. Обидва – тепер уже колишні політики – до України близькі.

Супровідна програма: Чеська архітектура

Завдяки спільним зусиллям Чеського центру і Дому закордонної співпраці – двох основних чеських установ, що займаються популяризацією Чеської Республіки закордоном, - цьогоріч разом із надстандартними умовами для презентації чеських університетів вдалося також підготувати супровідну культурну програму на тему архітектури. У програмі візьмуть участь понад 20 гостей, серед яких варто згадати зокрема архітекторів Мартіна Клоду (ARCHWERK, архітектурний смак) чи Давида Кубіка (Смак архітектури). Частиною програми будуть дві виставки: «40-річчя Архітектурного факультету Чеського технічного університету» та «Мартін Райніш: Ескізи", - а також лекції чеських гостей для студентів архітектурних напрямків та широкої аудиторії, візит у мерію. Чеські організатори з нагоди виставки випустять новий номер часопису Czech In. Номер буде присвячений популяризації чеських вищих навчальних закладів і чеській архітектурі. Чеську участь в освітній виставці підтримують Посольство Чеської Республіки в Україні і делегація Міністерства освіти, молоді і спорту Чеської Республіки, яка перебуватиме з візитом у Києві у дні, коли відбуватиметься виставка.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 70 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic