gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Обов'язкове оснащення автомобіля в Чехії в 2017 році

PDFДрукe-mail

Згідно із законом в Чехії в кожному автомобілі має бути присутнім так зване обов'язкове оснащення (povinná výbava). За відсутності будь-якого предмета з обов'язкового списку водіям загрожує штраф до 2000 крон. Склад списку відрізняється в залежності від типу і призначення транспорту, а його зміст регулює постанова Міністерства транспорту. У 2009 році в Чехії вийшла поправка до закону, що змінює обов'язкове оснащення автомобіля. Законопроект поступово вступив в силу, і з січня 2011 року водії вже повинні були враховувати нові зміни. На думку експертів, законопроект змінив ситуацію на краще, так як набір необхідних автомобілістам предметів спростили і підлаштували під сучасні тенденції. Наприклад, постанова змінила зміст аптечки, але зобов'язала водіїв возити в салоні світловідбиваючі жилети з 1 січня 2011 року. Запасне колесо з 15 вересня 2009 року возити в автомобілі вже не обов'язково. Замість колеса допускається мати при собі спеціальний набір для безмонтажного ремонту шин, що дозволяє тимчасово виправити дефект: так, щоб доїхати на автомобілі до найближчого автосервісу. Це правило діє і для машин, введених в експлуатацію до 15.09.2009, але тільки якщо з цим варіантом згоден виробник автомобіля. Цю інформацію можна знайти в спеціальному розділі на сайті Міністерства транспорту ЧР. З 2009 року водії в Чехії повинні мати при собі протокол для реєстрації ДТП. Скачати і роздрукувати Європейський протокол про ДТП можна на сайті Evropský záznam o dopravní nehodě. Знайти документ для скачування також можна на сайті Міністерства транспорту. З 15 вересня 2009 року від обов'язку возити з собою набір запасних лампочок в Чехії звільнили мотоциклістів. Їм достатньо мати при собі запасний електричний запобіжник. Що стосується обов'язкового спорядження автомобілів і мотоциклів в Чехії в 2017 році, то з 1 січня 2017 року обов'язкове оснащення автомобілів в Чехії залишилося таким же, як і в 2016 році. Воно повинно відповідати всім розпорядженням Міністерства транспорту. Причому мова йде не тільки про наявність всіх необхідних предметів в автомобілі, але і про дрібниці, які стосуються, в основному, аптечки. За порушення закону про обов'язкове оснащенні автомобіля в Чехії загрожує штраф до 2000 крон. Нижче наведений повний список предметів, що входять до списку обов'язкового оснащення автомобіля в Чехії на 2017 рік:

- Запасні електричні запобіжники (Náhradní pojistky);

- Запасні лампи (Náhradní žárovky);

- Домкрат (Zvedák);

- Запасне колесо або набір для ремонту шин (Náhradní kolo nebo sadа na opravdu pneumatiky);

- Знак аварійної зупинки (Výstražný trojúhelník);

- Світловідбиваючий жилет (Reflexní vestu);

- Аптечка (lékárnička);

- Ключ для відгвинчування гайок на колесах (Klíč na matice kol).

Обов'язкове оснащення мотоциклів в Чехії в 2017 році набагато простіше:

- Аптечка;

- Запасний запобіжник;

- Світловідбиваючий жилет.

Обов'язкова комплектація аптечки для автомобілів в Чехії в 2017 році. Найбільше проблем водіям в Чехії традиційно приносить аптечка. Навіть за прострочені в ній ліки і медичні предмети автовласника можуть оштрафувати. Тому експерти радять в ідеалі самостійно складати аптечку, а не купувати готовий набір, який може не відповідати приписам. Згідно з останніми нормам від 19.07.2011, в аптечці для автомобілів в Чехії повинні бути присутніми наступні складові:

- Стерильний бинт 5 * 7,5 см (Hotový sterilní obvaz);

- Стерильний бинт №2,3,4 (кожного виду по 2);

- Трикутна пов'язка-косинка - 2 шт. (Trojcípý šátek);

- Латексні медичні рукавички в хірургічній упаковці (Pryžové rukavice v chirurgickém obalu);

- Гумовий еластичний бинт, 70 см (Pryžové škrticí obinadlo);

- Пластир з вбирає подушечкою - 6 шт. (Náplast s polštářkem);

- Лейкопластир (Hladká náplast);

- Серветка з ПВХ 20х20 см (PVC rouška);

- Ножиці (Nůžky);

- Англійська шпилька - 2 шт. (Zavírací špendlík).

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 68 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic