gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Прірва Мацоха

PDFДрукe-mail


Всесвітньо відома прірва Мацоха глибиною 138 метрів є і найбільшою прірвою такого типу у Чехії і в Середній Європі. Довжина верхньої частини прірви - 174 метри, ширина - 76 метрів. По краях розташовані два оглядових містка. Верхній був побудований у1882 році, він розміщений у найвищій точці Мацохи і називається Верхній місток. Другий був побудований у 1899 р., розташований на 92-метровій висоті над нижньою частиною прірви, з нього добре видно дно урвища. Прірва Мацоха, яка отримала своє ім'я за легендою з 17 століття, утворилася в результаті обвалу стелі великої печери. Тому її днище частково покриває осип, яка і складається з залишків стелі, що зруйнувалася. По дну протікає річка Пунква, яка живить два озерця. Глибина верхнього озерця - приблизно 13 метрів і його видно зверху. Нижнє озерце ховається між скелями, його глибина перевищує 30 метрів. Глибинне русло річки Пунква, що протікає по дну прірви, виникло в результаті злиття цілого ряду підводних джерел.
Історія досліджень
У 1723 р. у прірву першим спустився чернець-мінор Лазар Шоппер, з якого і почалася ера досліджень. Важливою віхою у дослідженні печери був 1856 рік, коли в прірву спустився відомий карстовий дослідник, доктор наук Йіндржіх Ванкель. У 1909 р. група дослідників на чолі з Карлом Абсолон (1887 - 1960) пройшла через Пункевні печери у прірву Мацоха з Порожнього корита по так званій. Сухій дорозі. У результаті його наукових пошуків було проведене детальне дослідження самої прірви і печер, що пов'язаних з нею. Його праця завершилася відкриттям доступу в сухі частини Пунквенних печер. Перша людина спустився з Сухого корита на дно прірви 31 січня 1914 У 30-х роках була відкрита т.зв. Водна дорога, яку дослідники провели від джерела річки Пунква через водяні собори у прірву. Перша частина печер була відкрита для відвідувачів у 1910 р., а у 1933 р. були проведені перші екскурсії.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 53 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic