gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Прірва Мацоха

PDFДрукe-mail


Всесвітньо відома прірва Мацоха глибиною 138 метрів є і найбільшою прірвою такого типу у Чехії і в Середній Європі. Довжина верхньої частини прірви - 174 метри, ширина - 76 метрів. По краях розташовані два оглядових містка. Верхній був побудований у1882 році, він розміщений у найвищій точці Мацохи і називається Верхній місток. Другий був побудований у 1899 р., розташований на 92-метровій висоті над нижньою частиною прірви, з нього добре видно дно урвища. Прірва Мацоха, яка отримала своє ім'я за легендою з 17 століття, утворилася в результаті обвалу стелі великої печери. Тому її днище частково покриває осип, яка і складається з залишків стелі, що зруйнувалася. По дну протікає річка Пунква, яка живить два озерця. Глибина верхнього озерця - приблизно 13 метрів і його видно зверху. Нижнє озерце ховається між скелями, його глибина перевищує 30 метрів. Глибинне русло річки Пунква, що протікає по дну прірви, виникло в результаті злиття цілого ряду підводних джерел.
Історія досліджень
У 1723 р. у прірву першим спустився чернець-мінор Лазар Шоппер, з якого і почалася ера досліджень. Важливою віхою у дослідженні печери був 1856 рік, коли в прірву спустився відомий карстовий дослідник, доктор наук Йіндржіх Ванкель. У 1909 р. група дослідників на чолі з Карлом Абсолон (1887 - 1960) пройшла через Пункевні печери у прірву Мацоха з Порожнього корита по так званій. Сухій дорозі. У результаті його наукових пошуків було проведене детальне дослідження самої прірви і печер, що пов'язаних з нею. Його праця завершилася відкриттям доступу в сухі частини Пунквенних печер. Перша людина спустився з Сухого корита на дно прірви 31 січня 1914 У 30-х роках була відкрита т.зв. Водна дорога, яку дослідники провели від джерела річки Пунква через водяні собори у прірву. Перша частина печер була відкрита для відвідувачів у 1910 р., а у 1933 р. були проведені перші екскурсії.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 68 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic