gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Катержинська печера

PDFДрукe-mail

katerinska01Катержинська печера розташована на початку Сухого корита, в 500 метрах на схід від Скелястого млину. Її компоненти - стародавні випускні печери, про що свідчать  сліди від проточної води і її ерозійної діяльності. Катержінська печера була також багатим родовищем кісток плейстоценових тварин, в першу чергу ведмедів. Для громадськості вона було відкрито у 1910 р. 

Огляд печери
Відвідувачі входять у печеру через готичний портал, через який потрапляють в Головний собор, найбільше приміщення Моравського карсту, який є найбільш доступним громадськості підземним собором у Чехії (довжина 97 м, ширина 44 м, висота 20 м). Собор відрізняється вчудовою акустикою, тому тут декілька разів на рік організовуються музичні та співочі концерти.
З Головного собору маршрут веде в т.зв. Нову печеру, де відвідувачі можуть помилуватися Чародійницею та бамбуковим лісом, що складається з рідкісних, висотою в декілька метрів сталагмітів. Цікавий вигляд мають також сталактитова Овечка, Пагода таСінтровий водоспад.
Легенда про Катерину
Назва печери пов'язана з легендою. У давні часи жив у простій хатинці на околиці лісу пастух. З весни до осені він пас овець, а коли він не міг сам іти на пасовисько, то замість нього ходила його прекрасна дочка Катерина. Дружини у нього не було, тому його дочка повинна була подбати про домашнє господарство і про батька. Вона з радістю це робила, тому що більше всього вона любила свого батька.
Одного разу пастухові знадобилося поїхати до міста, дочка в цей час рано вранці пішла пасти овець, але зайшла далі, ніж зазвичай. Небо затяглося, повинна була початися гроза. Катерина хотіла гнати овець додому, але було занадто далеко, тому вона з ними сховалася в печері поблизу. Коли гроза минула, вона почала гнати овець додому, але однієї овечки не вистачало. Катерині здалося, що вона чує, як дзвенить дзвіночок в кінці темної печери, і вона пішла шукати загублену вівцю, але не змогла знайти овечку і нарешті, сама загубилася. Вона сховалася в скелястому алькові і заснула від втоми.
Вранці люди знайшли в лісі покинуте стадо і почали шукати пастушка. Врешті-решт вони підійшли до печери, звали Катерину, але ніхто їм не відповів. Пізніше було знайдено її мертве тіло. З тих пір печера зветься Катержинською (Катерина по-чеськи - Катержіна).

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Календарь турів 2019

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 279 гостей на сайті