gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Кутна Гора та св. Варвари, собор Піднесення Діви Марії (Сідлець)

PDFДрукe-mail

Кутна Гора, як видно з вже самої назви, вона пов'язана з видобутком срібла. У 1142 році в Сідлеці був заснований перший цістерціанскій монастрир в Чехії, а вже на прикінці 13-ого століття тут виникає перше поселення рудокопів Cuthna antiqua - Стара Кутна, яке незабаром перетворюється в заможне королівське місто. У 1300 році король Вацлав II зголощує указ про гірське право "Ius regale montanorum" і тоді ж здійснює монетну реформу. Через сто років уже інший король, Вацлав IV, видає «Декрет кутногірській», що змінює співвідношення голосів у Празькому університеті на користь чехів. Кутна Гора по праву вважається коморою землі, її багатство давало силу і розмах чеським королівства. Історичне ядро королівського міста знаходиться в так званому верхньому місті. Кутна Гора невід’ємно зв'язана з видобутком срібної руди, скарбниця чеських королів, місто з двома кафедральними соборами, у свій час по своєму державно-стратегічному значенню займало друге місце після Праги. У 1995 р. Кутна Гора була внесена в Список культурної і природної спадщини ЮНЕСКО. У 1999р. вона була визнана гідною честі називатися історичним містом Чеської Республіки. Донині Кутна Гора представляє велику спокусу для туристів, головним чином, завдяки своєму архітектурному багатству, а також різноманітністю культурного, спортивного життя та розваг.


Історичний центр, храм св. Варвари, собор Піднесення Діви Марії (Сідлець)

Починаючи з кінця XІІІ століття, історія міста Кутна Гора нерозривно зв'язана з видобутком срібла. Історичний центр міста - архітектурний скарб європейського значення. Пізньоготичний храм св. Варвари і кафедральний собор Піднесення Діви Марії в Сідлеці, споруджений у дусі "барочної готики", можна назвати уявлюваними вхідними воротами в королівське місто рудокопів.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 123 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic