gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Головні новини Чехії в 2017 році

PDFДрукe-mail

Парламент Бабіша У жовтні 2017 року рух ANO Андрія Бабіша переміго в парламентських виборах, незважаючи на громадське обговорення справи про незаконні дотації на його ферму Čapí hnízdo. Справу розслідує поліція. У цьому році на виборах успіху добилася і Партія піратів, яка вперше потрапила до парламенту Чехії. У компанії з ними виявилася і партія За свободу і пряму демократію євроскептика Томіо Окамури. Поразки на минулих парламентських виборах зазнали комуністи, проєвропейська партія TOP 09 та найсильніша до недавніх пір Чеська соціал-демократична партія.

У ресторанах заборонили палити З кінця травня в Чехії заборонили палити в ресторанах, барах та кафе. Після цього шанувальникам сигарет довелося товпитися на вході, звідки їх теж почали виганяти - тепер уже через те, що вони шумлять. Говорити про користь заборони куріння в громадських місцях для здоров'я населення поки ще рано, але фахівці впевнені, що нововведення зупинить багатьох молодих людей і ті будуть з меншою ймовірністю починати палити.

Скандал з відставкою уряду На початку травня на Празький Град прийшов тодішній прем'єр-міністр Богуслав Соботка. Президент Земан очікував, що той буде подавати у відставку. Але Соботка цього не зробив.Він заявив, що не згоден з президентським тлумаченням конституції, згідно з яким відставка уряду означає виключно відхід з поста прем'єр-міністра.

Помилування для вбивці На відміну від попередників, президент Земан набагато рідше ухвалював рішення про помилування. Він встановив суворі критерії, яким повинні відповідати претенденти. Цікаво, що вони не торкнулися вбивці Їржі Каінека, якого президент все-таки помилував. Помилуваний став теле зіркою, а чеський телеканал зняв про нього серіал. Сам Каінек випустив книгу.

Що посилює поправка до закону про іноземців У Чехії прийняли поправку до закону, яка посилює вимоги щодо перебування іноземців в республіці. Поправка в законі про перебування іноземців дозволяє анулювати процес видачі дозволу на перебування, якщо іноземець без поважної причини не з'являється в органи влади, буде брехати або надавати фальшиві документи. На процес буде також впливати судимість за умисні злочини. Поправка до закону також обмежить небажану економічну міграцію, пов'язану з працевлаштуванням через агентства в обхід біржі праці. Закон також вводить поняття ненадійного роботодавця. З'явилося і інше нове поняття - карта внутрішнього співробітника компанії. Іноземець, який її отримає, зможе перебувати в Чехії півроку за умови, що він працює на посаді менеджера, фахівця або стажиста в компанії або корпорації з центральним офісом за межами ЄС. Півроку в ЧР зможуть також перебувати іноземці, які будуть приїжджати на сезонні роботи.

Візова програма для інвесторів Уряд Чехії схвалив візову програму для інвесторів з країн поза ЄС. Іноземці, які інвестують в Чехію не менше 75 млн крон і створять хоча б 20 нових робочих місць, зможуть отримати дозвіл на довгострокове перебування в республіці.

МВС Чехії запустило електронний запис на прийом для іноземців Тепер іноземці, яким дозволено перебування в Чехії терміном понад 90 днів, можуть записатися на прийом онлайн, щоб не витрачати час на дзвінки і очікування в живій черзі.

Чеський МЗС відмовився від Visapoint З 31 жовтня заявники на довгострокову чеську візу більше не повинні реєструватися в системі Visapoint. Її багато критикували через те, що вона дозволяла незаконну торгівлю записом на подачу документів.

З 2018 року в Чехії зросте мінімальна зарплата З 1-го січня в Чехії піднімуть мінімальну заробітну плату на 1200 крон. Зростуть і мінімальні відрахування на медичне страхування. Після Нового року мінімальна заробітна плата в Чехії підніметься з 11 000 до 12 200 крон і складе 40,5% середньої зарплати. За період своєї роботи уряд прем'єр-міністра Богуслава Соботки підвищував мінімальну зарплату чотири рази. Останнє підвищення довелося на серпень цього року. Зростання мінімальної заробітної плати вітали профспілки. У зв'язку із зростанням мінімальної зарплати виростуть і мінімальні відрахування на медичне страхування. З 1-го січня 2018 року найменше відрахування складе 2024 крони на місяць.

vzp.czecho24.cz

 

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 58 гостей на сайті