gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

У Празі з'явився новий різдвяний атрибут

PDFДрукe-mail

 

Спеціально перед Різдвом частину газових ліхтарів в Празі переводять з автоматичного на ручний режим розпалювання. Як тільки в Празі пробиває 16:00 на набережну Сметани виходить ліхтарник. У період до Різдва він ходить запалювати газові ліхтарі на Карловому мосту і в найближчій окрузі. Ліхтарника із захопленням зустрічають як туристи, так і місцеві жителі. За зміну з ним фотографується близько 50 осіб. На теперішній час в Празі працює близько 700 газових ліхтарів. Всі вони запалюються автоматично, але на передріздвяний період їх перемикають на ручний режим розпалювання. Ліхтарник в Празі носить вбрання часів першої республіки. Історична форма була зшита для нього на замовлення. Кожен день він запалює 51 ліхтар - як на Карловому мосту, так і на найближчих Кржижовницькій та Дражицькій площах. На все це у нього йде близько години. Точна тривалість роботи залежить від перехожих, які можуть попросити сфотографуватися з ним на згадку. Перші газові лампи в Празі з'явилися в 1847 році. У 1985 році в Празі не залишилося жодного газового ліхтаря. Але в європейських містах з багатою історією стала знову популярна мода на ретро. У Лондоні повернули 1 500 газових ліхтарів, його приклад наслідував і Берлін. Прага вирішила частково повернути газові ліхтарі в 2002 році - спочатку на Вугільний ринок і вулицю Міхалскі. Фахівці з охорони історичних пам'яток кажуть, що з ними центр Праги став ще кращим. Сьогодні 700 газових ліхтарів освітлюють колишній Королівський маршрут від Порохових воріт через Староместску площу, Карлів міст і вулицю Неруди до Празького Граду. 420on.cz

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 76 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic