gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Житель Чехії заробляє майже 13 тисяч євро на рік

PDFДрукe-mail

За рік житель Чехії в середньому заробляє 344 768 крон, що складає близько 13 тисяч євро. Це більше, ніж в Польщі, Словаччині чи Угорщині. Але все ще значно менше - в 2,5 рази - ніж в середньому по ЄС. Такі дані Чеського статистичного управління. «Річні зарплати в Чехії в 2014-му були на рівні 37% середнього показника по Євросоюзу, що поставило Чехію на 19-е місце серед країн ЄС», - зазначила глава управління Іва Рітшелова. При цьому сума 344 768 крон - це так звана «груба» зарплата, тобто ще до сплати податків. Після сплати податків і внесків соцстрахування у чеха «на руках» залишається трохи більше 262 тисяч крон. «Супергруба» зарплата (то, що роботодавець насправді витрачає на кожного співробітника в рік) становить 462 тисячі крон. В цілому в ЄС найвищі зарплати за традицією в Люксембурзі (1,68 мільйона крон в перерахунку), Данії (1,52 мільйона крон) і Ірландії (1,27 мільйона крон). Поза ЄС - в Швейцарії (1,98 мільйона крон) і Норвегії (1,62 мільйона крон). Найнижчі річні зарплати в Євросоюзі - в Болгарії (158 480 крон), Македонії (181 305 крон) і Румунії (183 700 крон). Хоча частково вищі зарплати компенсуються і високими цінами. Так, купівельна спроможність чехів складає вже 59% середнього показника по ЄС, економічні показники досягають 86% середніх цифр по ЄС., а на тлі стабільного розвитку зарплати в країні активно ростуть, хоча фахівці стверджують, що зростання все-таки недостатньо швидке - на думку експертів , економіка дозволяє збільшувати зарплату більше. Так, з 2008 року погодинна оплата праці в Чехії підвищилася на 17%. Для порівняння в Німеччині - тільки на 8%, в Болгарії - на 65%, в Румунії - на 39%, в Естонії - на 14%.      Джерело: Novinky

 

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 70 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic