gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Чехія в цифрах: 7 найцікавіших фактів року

PDFДрукe-mail

Чеське статистичне управління опублікувало докладний звіт за даними минулого року -...

... Про вік і любов

До кінця 2015 року серед жителів Чехії було 733 людини старше 100 років - з них 564 жінки і всього 169 чоловіків. При цьому похилий вік далеко не завжди є перешкодою для влаштування особистого щастя - так, в минулому році шлюбними узами зв'язали себе понад тисячу пар, в який наречений був старше 60-ти, а наречена - старше 50-ти років. Цікаво, що 474 чоловіки та 139 жінок старше 50 років в минулому році зіграли весілля вперше в житті.

... Про сонячні дні

За статистикою найбільше сонця отримують жителі півдня Моравії. Згідно з даними, зібраними з окремих метеорологічних станцій по всій Чеській Республіці, найчастіше протягом минулого року сонце світило в селищах Кухаржовіце у містечка Знайомо (1 888 годин за рік) і Голешовіце у міста Злін (1 871 годину сонця).

Безхмарне небо також часто можна побачити над горою Мілешовка (1 866 годин сонця в рік) і в містечку Мошнов у Острави (1 864 години).

... Про контактні лінзи і окуляри

У минулому році чехи витратили майже 26,7 мільярдів крон на ліки і більш 5,6 мільярда крон на різні терапевтичні пристосування. За окуляри й контактні лінзи жителі Чехії заплатили більше 3,5 млрд крон. Ще 300 мільйонів було витрачено на ортопедичні пристрої і протези.

... Про те, що чеські корови схудли

Мало хто замислюється про те, скільки важить чеська корова або порося. Однак фахівці за статистикою не обійшли своєю увагою і цю «важливу» тему. Так, в середньому корова в Чехії важить 524 кілограми, а свиня - 114 кілограмів. Це приблизно стільки ж, скільки в 2014-му.

... Про капусту

Незважаючи на те, що капусту в Чехії вирощують все менше, вона все одно залишається чемпіоном за врожайністю серед сільгоспкультур. У 2015-му врожай капусти в країні перевищив 41 тисячу тонн. Для порівняння це на 14 тисяч тонн більше, ніж у цибулі. На третьому і четвертому місцях по врожайності - морква (23,5 тисячі тонн) і огірки (14 тисяч тонн). А чеського часнику зібрали тільки 795 тонн - тому в супермаркетах і домінує китайський.

... Про водні небезпеки

У Чехії моря немає, та й з іншими водними об'єктами не дуже. Тому на воді в минулому році відбулося лише 12 інцидентів - один з них зі смертельними наслідками. Однак збиток досяг рекордної цифри - 800 тисяч крон.

... Про фестивалі

У минулому році в Чехії було організовано майже 500 фестивалів, з них 255 музичних, 138 театральних і танцювальних і 61 кінофестиваль. Загальна кількість відвідувачів цих фестивалів перевищило 2,4 мільярда чоловік (в 240 разів більше, ніж все населення країни!), Які побачили більше 13 тисяч концертів і вистав і понад 5 тисяч фільмів.

Джерело: Lidovky

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 115 гостей на сайті