gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

В Чехії відсвяткували День святого Вацлава

PDFДрукe-mail

28 вересня в Чехії відзначають День святого Вацлава, який вважається національним покровителем. В цей же день країна святкує День чеської державності. Чехія відзначає день свого національного покровителя - князя Вацлава. В Стара-Болеславі пройшло Національне Святовацлавське паломництво. У місті був виставлений череп святого Вацлава, за яким імператор Карл IV розпорядився виготовити Святовацлавську корону. Святого Вацлава, покровителя Чехії, виховала бабуся Людмила. Він був зразковим християнином, жив релігійним і високоморальним життям, поки не був убитий дружинниками брата Болеслава. Що саме тоді сталося, достеменно невідомо, тому історикам залишається спиратися тільки на легенди. Згідно з однією з них, рано вранці Вацлав відправився в храм. По дорозі він зустрів Болеслава, вони посварилися, і Вацлава вбили спільники брата.

У легендах говориться, що Вацлав сам вирощував хліб і виноград, піклувався про бідних і ув'язнених. Також він будував багато храмів. Єдине історичне джерело, в якому можна дещо дізнатися про реальне життя Вацлава, - Відукіндова хроніка. У ній говориться, що Болеслав убив свого брата, який був особливо набожним християнином. Там ж йдеться про чудеса, пов'язані з Вацлавом.Князя Вацлава особливо почитав імператор Карл IV. Саме за збереженим черепом святого була виготовлена ​​корона. Сьогодні вона вважається одним з найдавніших елементів коронаційних регалій.                            

rozhlas.cz

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 77 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic