gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Іноземці в Чехії хочуть голосувати

PDFДрукe-mail

cizinci_novinkycz_200_200Lidov? noviny (Народні новини) пишуть про те, що 130 тисяч іноземців з постійним місцем проживання з країн, які не є членами Європейського Союзу, в Чеській Республіці не мають права голосувати. Не беручи до уваги вже тих, хто одружився або вийшов заміж за чехів - ті теж його не мають. Тобто, їх голоси при виборах просто не враховуються, не кажучи вже про те, щоб уявити собі, наприклад, в'єтнамця старостою населеного пункту.

Омбудсмен Павел Варваржовський хоче змінити цю ситуацію. «Участь у розв’язанні суспільно значущих питань хоча б на місцевому рівні - це важлива сходинка до інтеграції», - аргументує він. Його несподівано підтримали. Кароліна Пік, заступник голови партії «Справи громадські» виступила за цю пропозицію. Її чоловік - австралієць - вже 16 років живе в Празі і хоче голосувати.

Ця думка також подобається і сенаторові від соціал-демократів, тіньовому міністрові юстиції Їржі Дінстбіру. Марцел Вінтер, голова чесько-в'єтнамського товариства, говорить: «Іноземці працюють і платять податки. Під час повеней вони допомогли постраждалим областям більш ніж 20 мільйонами крон. На цьому їх участь у суспільному житті закінчується? Це несправедливо».

Згідно з цим законом, голосувати у комунальних виборах можуть тільки іноземці - громадяни Європейського Союзу, яких в Чехії в даний час близько 50 тисяч. Прем'єр-міністр Петр Нечас категорично проти такої пропозиції. Він вважає, що право голосувати - це право не людини, а громадянина. Проте у Португалії право голосувати дано законом навіть тим іноземцям, які мають не те, що постійне місце проживання, а тільки вид на проживання. Це ще один приклад замисллитися над тим, яка з цих двох європейських держава є більш демократичною...

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Коментарі  

 
0 #1 minuman berenergi 23.05.2015 08:06
For most recent information you have to visit world-wide-web and on internet I found this website as a finest
site for hottest updates.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Чеська - це легко!

Хто онлайн!?

На даний момент 53 гостей на сайті