gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Краяни

PDFДрукe-mail

Українсько-чеське культурно-освітнє товариство «Вишеград », м.Київ

11-2

Товариство «Вишеград » було створено етнічними чехами, що проживають на Київщині восени 1992 року. Свою назву отримало від села «Вишеград », що знаходиться в Макарівському районі, де з середини 19 століття проживають сім`€™ї чехів-переселенців. Багато років при товаристві існує вокальний ансамбль «Вишеград », учасниці якого виконують чеські народні пісні, приймають участь в Всеукраїнських фольклорних фестивалях чехів України та краянських фестивалях в Празі.

 

Товариство «Чеська родина » місто Одеса

2

Товариство створене влітку 200 року. Має свій національно-культурний центр в якому є бібліотека художньої та навчальної літератури на чеській мові, аудіо та відеотека. Функціонує проект з вивчення чеської мови. Створено ансамбль чеської народної пісні, який є постійним учасником Всеукраїнських фольклорних фестивалях чехів України.

 

Товариство «Чеська беседа », місто Львів

3

Товариство було офіційно зареєстроване цісарсько-королівським намісництвом ще у 1867 році і належить до найстаріших чеських товариств поза межами Чехії. У 1939 році його діяльність була заборонена. У 1989 році було відновлено роботу чеського культурологічного товариства у Львові. При товаристві створено хор. За сприяння товариства у 2000 році було відкрило пам`€™ятник першому президенту Чехословаччини Томашу Масарику.

 

Чеське культурно-освітнє товариство «Голендерські чехи », с.Миколаївка, Козятинського району, Вінницької області

44-1

Ще у 1990 році в селі Миколаївці, Козятинського району, що на Вінниччині, було створено Чехословацьке культурно-освітнє товариство ім. Я.А. Каменського. У 1996 році товариство було перейменоване в Чеське культурно-освітнє товариство «Голендерські чехи ». При товаристві з 1995 року діє фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка » ( «Криничка »). За 20 річну історію свого існування колектив був учасником багатьох фольклорних фестивалів в Україні та за кордоном. У 2000 році йому присвоєно звання чеського «Зразкового » аматорського фольклорно-етнографічного колективу.

 

Товариство «Волинські чехи » місто Житомир

5

«Спілка волинських чехів » також є багаточисельним товариством, яке відроджує традиції, мову, звичаї свого народу. При товаристві діє хор, в якому співають старші та молодші учасники. Колектив також широко популяризує чеську пісню та музику в Україні, є учасником Всеукраїнських фольклорних фестивалях чехів.

 

Товариство «Чехоград », с.Новгородківка Запорізької області

6

Товариство було створено весною 1990 року. З цього ж року існує фольклорний ансамбль «Чехоградська гудба ». У 1995 році колективу присвоєно звання «Народний самодіяльний ансамбль чеської пісні ». Колектив є учасником багатьох міжнародних та українських фестивалів.

 

Товариство «Малинівське », місто Малин Житомирської області

7

Чеське товариство в цьому районному центрі є нечисельним. Проте культурно-освітні традиції живуть завдяки дитячому ансамблю, учасники якого співають чеські народні пісні, беруть участь в фестивалях та конкурсах.

 

 

Товариство «Богемія » місто Мелітополь

8

Товариство було створене у 1992 році, одне з найбільш числених товариств, налічує більше 150 членів. У 1994 році активісти заснували ансамбль «Богемія », творчість якого була високо оцінена `€“ у 1998 році колективу присвоєне звання «Народного ». Ансамбль був учасником багатьох республіканських та міжнародних фестивалів, виступав у Чехії на сцені фестивалів «Шумперк » та Міжнародних фестивалях краян.

 

Товариство «Влтава », с.Олександрівка Красногвардійського району, АР Крим

9

В лютому 1993 року в м.Сімферополі було організовано Кримське культурно-просвітницьке товариство «Влатава », яке об`€™єднало 13 місцевих чеських осередків. При товаристві були організовані фольклорні та музичні ансамблі.

 

 

Товариство «Богемка », с.Богемка, Вардіївського району, Миколаївської області

10

Чеський фольклорний ансамбль «Богемка » у селі Богемка Вардіївського району Миколаївщини, був створений ще у 1962 році. У 2005 році був переіменований у «Богемські фраєркі ». Колектив виконує чеські народні пісні.

 

 

Товариство «Стромовка », м.Дубно, Рівенської області

11

Більше 20 років існує чеське товариство «Стромовка » у місті Дубно. При товаристві діє два творчі колективи: дитячи та дорослий, які активно пропагують чеську народну пісню.


 

«Товариство Я.М. Коменського », м.Ужгород

Ужгородська спілка чеської культури заснована у травні 1995 року. Спілка широко пропагує чеську культуру шляхом участі в фестивалях, організації виставок, тижнів чеського кіно.

«Товариство Томаша Масарика », м.Ужгород

Засноване у 1998 році у м. Ужгороді. З ініціативи членів товариства у 2003 році в місті встановлено бюст Томаша Масарика.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Запрошуємо у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії! Тут ми зможемо доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження. Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! Чехія чекає на Тебе!

>>>ДОКЛАДНІШЕ ТУТ<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic